Shirodhara pomůže od bolesti hlavy, nespavosti i depresí

21.09.2022

Shirodhara. Za tímto exoticky znějícím slovem se skrývá tradiční indická olejová masáž provoněná kořením a bylinkami. Jde o jednu z nejúčinnějších ajurvédských procedur sloužících k nastolení duševní a tělesné rovnováhy.

Shirodhara celkově osvěžuje, omlazuje a vyživuje tělo, duši i mysl, navozuje hluboký pocit klidu a pohody a pomáhá při řadě onemocnění.

Pomáhá při migrénách, zlepšuje paměť 

Shirodhara se tradičně používá při potížích v oblasti obličeje, hlavy, krku a ramenou.

Přispívá ke zlepšení zraku, snižuje bolesti hlavy, nespavost a deprese, pozitivně působí na migrény, zlepšuje paměť, odstraňuje stres a nervové napětí, podporuje krevní oběh, vyživuje vlasy a vlasovou pokožku, snižuje vysoký krevní tlak, příznivě působí na astma, bolesti páteře a revmatismus, odstraňuje odpadní látky z těla.

V neposlední řadě navozuje hlubokou relaxaci a uvolnění celého těla i mysli.

Jak shirodhara probíhá

Masáž shirodhara spočívá v aplikaci teplého oleje na oblast hlavy a takzvaného třetího oka, čímž dochází k hlubokému uvolnění nervového systému a jeho následné regeneraci. Mysl se postupně zklidňuje a navozuje meditativní stav.

Pro tuto masáž se používá za studena lisovaný kvalitní slunečnicový a sezamový olej, ve kterém se macerují byliny dle tradičních ajurvédských receptur.

Aby mohly účinky shirodhary pozvolna doznít, dostanete na závěr ošetření speciální bylinný čaj, který si vychutnáte v relaxační zóně kosmetického salonku.

Jak se na masáž připravit a co (ne)dělat po ní

Nejméně jednu hodinu před procedurou nejezte. Shirodhara má vliv na trávicí systém a plný žaludek se nedoporučuje. Rovněž po proceduře je vhodné jíst jen lehce stravitelné jídlo.

Pro vaše pohodlí si přineste své prostěradlo a šátek nebo čepici na cestu domů. Aby byla shirodhara opravdu účinná, měl být být olej ponechán na vlasech co nejdéle, proto nedoporučuji mytí vlasů ihned po proceduře.

Po skončení procedury doporučuji pobývat několik následujících hodin v klidném prostředí, bez fyzické aktivity.

Kdy si shirodharu odepřít

Proceduru shirodhary nedoporučuji při poranění hlavy, vyrážce na pokožce hlavy.

Shirodhara rovněž není vhodná při velmi nízkém nebo kolísavém tlaku, při těžké slabosti a únavě, horečnatém onemocnění, pooperačních stavech, v těhotenství, onkologickém onemocnění, při vysoké averzi vůči oleji, dedydrataci, psychickém onemocnění, morbidní obezitě, menstruaci a laktaci.

Dopřejte si bylinkovou úlevu

Na masáž shirodhara je vždy třeba objednat se předem, ideálně telefonicky. (Pokud nezvedám telefon, pravděpodobně pracuji - ozvu se vám později.)

Na masáž přijďte prosím včas. Pokud nemůžete přijít, informujte mne o tom prosím co nejdříve na čísle +420 736 100 310.

Celá procedura trvá zhruba 90 minut včetně následného relaxu.