Indická olejová masáž shirodhara

Shirodhara
Shirodhara

Shirodhara je jednou z nejúčinnějších ájurvédských procedur pro nastolení duševní a tělesné rovnováhy. 

Spočívá v aplikaci teplého oleje na oblast hlavy a takzvaného třetího oka, čímž dochází k hlubokému uvolnění nervového systému a jeho následné regeneraci. Mysl se postupně zklidňuje a navozuje meditativní stav.

Shirodhara celkově osvěžuje, omlazuje a vyživuje tělo, duši i mysl, navozuje hluboký pocit klidu a pohody a pomáhá při řadě onemocnění.

Tato masáž se tradičně používá při potížích v oblasti obličeje, hlavy, krku a ramenou. Přispívá ke zlepšení zraku, snižuje bolesti hlavy, nespavost a deprese, pozitivně působí na migrény, zlepšuje paměť, odstraňuje stres a nervové napětí, podporuje krevní oběh, vyživuje vlasy a vlasovou pokožku, snižuje vysoký krevní tlak, příznivě působí na astma, bolesti páteře a revmatismus, snižuje cholesterol v krvi, odstraňuje odpadní látky z těla. V neposlední řadě navozuje hlubokou relaxaci a uvolnění celého těla i mysli.

Pro Shirodharu se používá za studena lisovaný kvalitní slunečnicový a sezamový olej, ve kterém maceruji byliny dle tradičních ajurvédských receptur. Patří mezi ně například brahmi, ašvaganda, valeriána, šišák a další byliny se specifickými vlastnostmi a ozdravnými účinky.

Pro pozvolné doznění účinků procedury vám na závěr ošetření nabídnu bylinný čaj, který si vychutnáte v relaxační zóně kosmetického salonku.

Více informací o této masáži si můžete přečíst na blogu.


DOPORUČENÍ:

Pro vaše pohodlí si přineste šátek nebo čepici na cestu domů. Pro zachování účinků by měl být olej ponechán na vlasech co nejdéle, proto nedoporučuji mytí vlasů ihned po proceduře.

Po skončení procedury také doporučuji pobývat několik následujících hodin v klidném prostředí, bez fyzické aktivity.

Objednávky na tuto proceduru přijímám pouze po telefonické dohodě.

Doba ošetření: asi 90 minut včetně následného relaxu.
Cena: viz Ceník.